proč se obtěžovat s nadpisem

31. října 2016 v 19:42 | Antia |  Zápisy
Co se týká mýho cíle přispívat alespoň jednou do měsíce svými významnými poznatky ze života-celkem těsný, co? (Plést spisovnou a nespisovnou češtinu dohromady je pěkně hnusný, odpudivý a lidi by to neměli dělat.)
Je od vás pěkný, že mi reagujete na moje "postřehy" a vyjadřujete se, takže tímto děkuji. A kdyby někoho zajímalo proč to jen čtu a neodpovídám, tak si občas ani nejsem pořádně jistá o čem že jsem to vlastně psala a vracet se k tomu nechci, navíc můj mozek je stejně jako já dost neschopnej, takže v rámci zachování spravedlnosti neodpovídám nikomu nebo jen vyjímečně. No nejsem já úžasněj člověk?
...
Stalo se toho celkem dost, na to že jde o průběh mýho života a žití mojí osoby. (Takhle debilně je to napsaný schválně.) Většinu si už ale stejně moc nepamatuju, a že by to bylo něco extra zajímavýho bez čeho by se nikdo neobešel, to taky ne. Takže si vlastně nemáme o čem povídat.
...
Poprvé jsem zakusila diskriminaci na základě vzhledu díky naší postarší (Řekne se tak korektně stará? Lidi obšas zbytečně slovíčkaří. Stáříé není špatný, ale přirozený. Je to jak slovem tlustý. To že je člověk tlustej neznamená že je blbej, zlej nebo nehezkej. Je to jenom slovo. další popis postavy, kterou máte před sebou. Ale lidi maj tendenci měnit běžný slova v urážky.) dějepisářky. Nejen že se blbě vyspala a vietnamskému spolužákovi při zkoušení řekla, že by měl mapu Asie znát na zpaměť. Ale já jsem se ještě před tím při zkoušení dozvěděla, že určitě kašlu na vššechno, doufala že alespoň na trojku to uhraju(s tónem že na nic lepšího stejně nemám) a co se týče otázek, tak proč by mi z dvaceti A4 dala jednu nebo dvě říšě, když mi může na přeskáčku vyjmenovávat panovníky, ať je zařadím a projdeme si všechno. Pořádně jsem to neuměla, tak´že se známkou problém nemáim, i když se mě ptala záměrně jinak než všech ostatních, ale tak to prostě je, život není fér a učitelé už vůbě. (Dělám si prdel, částečně.) Vím, že lidi občas bejvaj bezdůvodně zláý a nepříjemný, ale už se mi to dlouho nestalo, a už vůbec ne co se týká učitele, kterej by si na vás neměl chladit žáhu. Ale tak co. Hlavně že vím že jsem barevnohlavej flink, že. Celkově moc nechápu spontánní pohnutky řízený emocemi, i když jsem nepříjemná, tak mezitím zvážím jak moc, jestli se mi potom uleví, a nebo prostě zkouším být jako ostatní. Každopádně většinu času se to nevyplácí. (No nekecej.) Škola je fajn, vzdělávejme se, děti.
...
Objevuju a poznávám krásy lidskosti. Ne svojí samozřejmě, tak dobře na tom nejsem hah. Je skvělý vidět nepředstíranej smích nebo slzy. Radost ze života, těžkosti bytí, problémy a jejich řešení. To jak se každej pocit mění podle toho komu patří. Nic není stejný, podobný, ale vzdálený. Nádhera. Miluju to.
...
Vytrhl pramínek,
prošedlých vlasů,
vepsaných vzpomínek,
bolestných časů.
.
Vlož mi lístek,
mezi žebra,
chce být krásná,
náhle zbledla.
Střípek sklíčka,
na jazku,
změní tělo,
v okamžiku.
Tekutina,
v vyschlém hrdle,
zehřejí se,
duše skřehlé.
Trocha kouře,
černé plíce,
vyschlé mládí,
slivovice.
.
Proč se pokoušet o průměr když můžete bejt podprůměrný. kriploidní veršíky.
...
Stáří začíná v okamžiku, kdy se muž začíná chlubit mladšími partnery namísto starších. lel
...
Nedávno jsem viděla skvělej film. Dogma. Opilý andělé. Nadržený proroci. Černej apoštol. Bůh ženou. A další bezva věci. Podívejte se na to. (A nemáte zač.)
...
Ne že by se mi nechtělo psát, ale jsem na to moc unavená, přešlá, bla bla. Navíc většinou spojuju rozepsaný věci z předešlejch dnů, teď toho moc nemám. Hlavně že se držím časovýho plánu. Příště toho bude víc. Stejně to nikoho nezajímá. Ani mě.

Mělo tu bejt cocaine blues od johnnyho cashe, ale ty verze z živáku na YT nejsou nic moc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Amazonka Amazonka | Web | 1. listopadu 2016 v 11:57 | Reagovat

Já spisovnou a nespisovnou češtinu pletu dohromady docela často, sice nezáměrně, ale vím o tom. No co už, to se (asi) stává.

Na filmík se asi kouknu, zní to docela zajímavě.

2 Cíťa Cíťa | Web | 1. listopadu 2016 v 20:59 | Reagovat

Podprůměr je ale taky nějaký průměr, ne?

3 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 4. listopadu 2016 v 1:08 | Reagovat

Krásy lidskosti sou ale užitečná věc. A krásná, jak vypovídá samotný pojem. Je pěkný si k nim občas najít cestu.

4 May May | Web | 6. listopadu 2016 v 21:36 | Reagovat

Ten citát o stáří je výstižnej. Jo a koukni se na víc filmů od Kevina Smitha. Jsou docela dobrý. A žij dál.

5 Kaunaz Isa Kaunaz Isa | Web | 6. listopadu 2016 v 22:53 | Reagovat

Krásy lidskosti? Něco jako patologie?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.