Pár věcí co se feminismu týká

10. června 2015 v 18:53 | Antia |  Na téma
Ach ano, žitím nepoznamenaná patnáctka tady bude mít průpovídky o feminismu. Vzhledem k tomu, že o něčem takovým se ve škole neučí, beru to jako svojí povinnost. (To byl takovej ten rádoby inteligentní úvod. Ve skutečnosti bych to spíš přičítala vedru v mým pokoji, ze kterýho mi tak trochu přeskočilo... Jakože na mě přeskočilo, protože v hlavě mi to dohromady nezapadá v podstatě nikdy. A taky si chci dát chvíli pauzu mezi maratonem HP. ) Nerada píšu, nejspíš to ani neumím, nějaké zdlouhavé na sebe navazující věci, takže tenhle článek je v podstatě takový to co dům mozek dal...


Vlastně tady není nic moc co rozepisovat. Feministi (Jednou k tomu připíšu /feministky, protože náš krásný jazyk to tak rozlišuje. A já odmítám pokaždý psát / a dvě slova jenom proto, aby se někdo neurazil, že mluvím o jednom pohlaví. Protože jestli vás něco takovýho uráží, tak právě proto feminismus potřebujem. Hah.) jsou všichni lidé, kteří podporujou rovnoprávnost. (Alespoň co se pohlaví týká. A jednoho dne vás možná i naučím, že se lidé nemusí označovat jen jako muž/žena.) Jednoduchý co? Taky pořád nechápu, proč to tolika lidem nedochází.
Pokud o sobě žena, která tvrdí, že ženy by si ve společnosti zasloužili vyšší postavení než muži, zároveň tvrdí, že je feministka, tak ne, není. Je asi stejně tak mimo jako muž, který tvrdí, že na postavení žen není co vylepšovat, protože to tak bylo vždycky.
Teď mě tak napadá, že bych možná měla zmínit něco o tom, proč že by jste vlastně měli podporovat rovnoprávnost, ale jsem idealista a budu doufat v to, že si nějaký ty důvody najdete. (Neboli jsem moc líná, a ať tu tvrdou práci odvede někdo jinej.)
Důležitý je taky říct, že feminista je člověk, který usiluje o rovnoprávnost všech žen. Jeden by řek, že i tohle bude všem jasný. Jak bláhové. Ať už se jedná o transexuální ženy, prostitutky, ženy jiné barvy pleti nebo orientace...


Feminista není člověk, kterej obviňuje patriarchii za každou píčovinu na kterou si vzpomene.
Ne každá žena, která se neholí je feministka, stejně jako ne každá žena která se holí feministkou není. Feminismus není o tom přikazovat ženám, zda se holit mají nebo nemají (ke všemu ještě proto aby mužům ukázali svou "nezávislost"). Feminismus je o tom, aby muži respektovali volbu ženy. Stejně jako je o tom, aby ženy respektovaly volbu muže. Samozřejmě mluvím o tom, co se jejich vlastních těl týká... Prostě se chovejte jako lidi. A uvědomte si, že ne všechny společenský normy dávaj nějakej smysl. Bingo!
Feminista je ten, kdo věří, že se lidi můžou chovat jako kreténi nezávisle na pohlaví. (Například, že žena může páchat domácí násilí na muži, stejně jako muž na ženě. A muž se tím nestává "méněcenný" nebo slabý.)
Feminista není ten, kdo pohrdá ženami, které jsou šťastné v domácnosti a "jen" perou, uklízí, vaří, starají se o děti, ...
Jo a ještě jedna důležitá věc, feminista není ten, kdo posílá lidi, kteří jsou proti feminismu, do prdele. Tak je totiž akorát tak odradíte. A u lidí, kteří v rovnoprávnost nevěří... To by zase bylo o něčem trochu jiným. (A jak jsem říkala, jsem líná jak prase.) Takže pamatujte milé děti, lepší je žít v míru a snažit se o vzájemné pochopení. Hlavy se nesekají, když vám dojdou nervy, ale jen pro zábavu.

O feminismu by se dalo kecat hodně dlouho. hlavně proto, že se s ním pojí spousta dalších témat, ale už mám celkem náladu kouknout se na další díl filmu, takže díky. A snad zase někdy pokecáme. Spíš si budu vylejvat srdíčko no.
What an intelligent human being I am. Zase si dělám srandu.

Jo a ještě jedna taková strašně zajímavá věc. Říkat, že jste pro rovnoprávnost ale nejste feministi je trochu mimo mísu, protože feminismus=rovnoprávnost. Pokud to neplatí, tak to není feminismus. Takže ne, označovat se za feministku z vás, milé dámy, nedělá horšího/lepšího člověka. A taky se tím z vás nestane "šílená feministka", která chce všechny muže zadupat do země. Protože jak už jsme si říkali, to není feminismus, ale blbost. Misandrie-stojíte-li o nějaký "lepší" pojmy.

Nakonec jsem vám toho moc neřekla, ale co by jste čekali. Moje paměť už není co bývala. Kéž by to byl vtip. Hah.

Jo a v blízkým budoucnu se můžete těšit na další moje kecy. Je mi úplně jasný, že pro nic jinýho nežijete. Jako že fakt blízkým, protože tenhle článek jsem měla pár dní rozepsanej a ten druhej za chvíli rozepíšu-části z něho mám už jako poznámky v mobilu. To jste taky nutně potřebovali vědět.

Taky jsem vám chtěla říct, že se nemusíte bát, že článků tohohle typu bude o moc víc. Patřím totiž k lidem, který nevěří v jednu pravdu, takže ptát se mě na můj názor je celkem složitý... A.... No, to by bylo na dýl... A pořád jsem líná jak prase. Heh.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ang Ang | Web | 11. června 2015 v 15:11 | Reagovat

Jo. Jo, jo, jo. Pravda. Souhlas. Přesně tak.

2 Wye Wye | Web | 11. června 2015 v 18:55 | Reagovat

Chtěla jsem napsat komentář, ale Ang to vystihla přesně a já ji nechci opakovat. Tak jen dodám, že "Hell yeah!".

3 May May | Web | 12. června 2015 v 21:06 | Reagovat

Tady se mi vybavuje ta scénka ze Shreka, jak princezny uzavřely temný spolek, spálily podprsenky a potom utekly z vězení.

4 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 26. září 2015 v 22:43 | Reagovat

To je tak idealistický až se mi z toho chce vrhnout... ne :) ale tohle by si mělo přečíst víc tzv. "feministek", které bojují za lepší postavení než druhá polovička planety. Docela milé :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.